29. LIFFe: Mandy

29. LIFFe: Mandy

Koridor, 13. november 2018 ― Vsake toliko časa, dandanes na žalost vse bolj poredko, izide film, ki kljubuje vsem normam in zvesto sledi viziji enega samega človeka. Rezultat je Mandy, delo kultnega režiserja Panosa Cosmatosa, ki je že s svojim prvencem, meditativno grozljivko Beyond the Black Rainbow (2010), pustil močan vtis. Čeprav so prenekatere režiserjeve kreativne odločitve, do katerih še […] The post 29. LIFFe: Mandy appeared first on Koridor – križišča umetnosti.

13. novembra 1813 se je v Svečah pri Bistrici v Rožu rodil Andrej Einspieler, slovenski politik, duhovnik in publicist

Kamra.si, 13. november 2018 ― Iz domoznanske Kamre na današnji dan ...13. novembra 1813 se je v Svečah pri Bistrici v Rožu rodil Andrej Einspieler, slovenski politik, duhovnik in publicist. Umrl je 16. januarja 1888 v Celovcu. Bil je med prvimi voditelji slovenskega narodnostnega gibanja v 19. stoletju. Imenovali so ga tudi »oče koroških Slovencev«. Einspieler je bil rojen v vasi Sveče blizu Bistrice v Rožu na Koroškem. Gimnazijo in kasneje teološke šole je obiskoval v Celovcu. Kot duhovnik je deloval na tistih delih Koroške, kjer je bilo prebivalstvo po večini slovensko. V času tako imenovane »pomladi narodov« leta 1848 je sodeloval z duhovnikom in prav tako koroškim Slovencem Matijo Majarjem. Postal je goreč zagovornik političnega programa Zedinjene Slovenije. Leta 1851 je skupaj z Antonom Janežičem in Antonom Martinom Slomškom ustanovil Družbo sv. Mohorja, najstarejšo slovensko založbo. Zaradi Einspielerjeve živahne kulturne in publicistične aktivnosti je Celovec v 50. letih 19. stoletja postal center slovenskega narodnega prebujanje. Z začetkom konstitucionalnega obdobja v avstrijskem cesarstvu leta 1860 je Einspieler počasi opuščal prepričanje, da ideal združene Slovenije ni uresničljiv. V nemščini je napisal številne članke, v katerih je pozival k sodelovanju med slovenskimi in nemškimi predstavniki na Koroškem. Leta 1865 je bil pobudnik Mariborskega programa, v katerem je skupina staroslovencev pozvala k ponovnem oblikovanju »Notranje Avstrije«. To bi bila pretežno avtonomna in federativna politična enota v okviru avstrijskega cesarstva, v katero bi vključili Koroško, Štajersko, Kranjsko in avstrijsko Primorje. Ustanovil je časopis Glas notranje Avstrije, pisan večinoma v nemškem jeziku. S časopisom je želel prepričati nemško govoreče občinstvo, da bi sprejelo idejo »Notranje Avstrije«. A program so zavrnili tako slovenski kot nemški prebivalci. Na začetku 70. let 19. stoletja je bil potisnjen na rob slovenske politike, a je nadaljeval s političnim delovanjem. Leta 1876 je bil izvoljen v

13. novembra 1940 se je v Ljubljani rodil Stane Belak-Šrauf, slovenski alpinist, gorski vodnik in gorski reševalec

Kamra.si, 13. november 2018 ― Iz domoznanske Kamre na današnji dan ...13. novembra 1940 se je v Ljubljani rodil Stane Belak-Šrauf, slovenski alpinist, gorski vodnik in gorski reševalec. Umrl je 24. decembra 1995 v plazu pod Malo Mojstrovko. Opravil je prek tisoč alpinističnih tur, prek 60 prvenstvenih, vrhunski vzponi v vseh letnih časih, v domačih in tujih gorah. Uspešno se je ukvarjal tudi z gorskim vodništvom. Je prvi jugoslovanski gorski vodnik, ki je vodil kako res veliko turo na tujem - s klientom sta 1985 preplezala severno steno Eigerja.  Nepozabne bodo ostale njegove prve zimske ponovitve Rdeče zajede v Rakovi špici, Krušičeve smeri v Špiku, Šinkove v Frdamanih policah in Raza Sfinge. Njegov najpomembnejši zimski vzpon je zagotovo prva zimska ponovitev Čopovega stebra, katerega je s soplezalci preplezal v osmih dneh v izredno slabih razmerah.

13. novembra 1843 se je v Kleniku pri Vačah rodil Fran Celestin, slovenski pisatelj, literarni kritik in literarni zgodovinar

Kamra.si, 13. november 2018 ― Iz domoznanske Kamre na današnji dan ...13. novembra 1843 se je v Kleniku pri Vačah rodil Fran Celestin, slovenski pisatelj, literarni kritik in literarni zgodovinar. Umrl je 30. oktobra 1895 v Zagrebu.  Osnovno šolo je obiskoval v domačem kraju in Ljubljani, kjer je obiskoval tudi gimnazijo. Po končanem študiju slavistike in klasične filologije na Dunaju je 1869 odšel v Rusijo, v Petrograd in Moskvo, kjer je opravil profesorski izpit iz latinščine, grščine in ruščine ter ruske zgodovine in zemljepisa, nato pa postal gimnazijski profesor v Vadimirju in Harkovu v Rusiji (1870—1872), Dunaju (1873—1876) in Zagrebu (do 1890). V Zagrebu je vse do smrti poučeval slovenski jezik na univerzi.  

Dan bronaste dobe 2018

Arheoportal, 13. november 2018 ― Dan bronaste dobe 2018 bo v organizaciji Inštituta za arheologijo Znanstvenoraziskovalnega centra SAZU potekal 5. decembra 2018, v Dvorani Zemljepisnega muzeja na Gosposki 16, od 8.30 dalje. Program Peter Turk, Ukradeno in ponovno pridobljeno...

Urška Veber: DOBRODOŠLI NA KROVU – življenje in delo na ladji

Medobčinska matična knjižnica Žalec, 13. november 2018 ― V torek, 13. novembra 2018, je bila v Občinski knjižnici Braslovče naša gostja prva častnica Urška Veber, poveljnica ladij z bruto tonažo 3000 ton ali več. Urška je 30-letna domačinka iz Braslovč, ki dela in živi na morju. Po končani Srednji strokovni in poklicni šoli v Celju se je vpisala na Fakulteto za pomorstvo in promet, smer Navtika. Med študijem je podrobno spoznala teorijo pomorstva in si pridobila mnogo znanja z različnih področij. Praktične izkušnje v času študija je nabirala na šolskem simulatorju in na šolskem plovilu Slovenija. Tri mesece po ...

O čustveni inteligenci s Stašem Žnidarjem

Medobčinska matična knjižnica Žalec, 13. november 2018 ― V torek, 13. novembra 2018, je v Občinski knjižnici Prebold o čustveni inteligenci predaval Staš Žnidar, magister zakonskih in družinskih študij ter psihoterapevt, ki se ukvarja s pospeševanjem duševnega zdravja ljudi, promocijo in načini kultiviranja čustvene inteligence zaposlenih v gospodarstvu in šolstvu, pri mladostnikih in v družinah.  V devetdesetih letih prejšnjega stoletja je inteligenčni kvocient (IQ) veljal za absolutni kazalec uspešnosti oziroma inteligentnosti. Nevroznanost, psihologija in podobne vede pa so ugotovile, da je za dobro duševno zdravje in uspešnost v šoli, službi in drugod pomembna čustvena inteligenca (EQ). Te tako imenovane ...

Mala Italija

Deseta umetnost, 13. november 2018 ― Komedija nas popelje v svet enega najbolj živahnih predelov New Yorka, v italijansko četrt, kjer sta se dve družini znašli na nasprotnih bregovih. Podobno kot v Romeu in Juli – le da nikogar ne čaka tragičen konec. In da je tu precej več humorja in pic. Film je torej vse, kar potrebujemo za romantičen večer. […] Tags:   Del.icio.us Facebook TweetThis Digg StumbleUpon Comments:  0 (Zero), Be the first to leave a reply! You might be interested in this:    Fury (2014)  The Dark Knight (2008)  Person to Person (2017)  Vertigo (1958)  Hereditary (2018) Copyright © Deseta umetnost [Mala Italija], All Right Reserved. 2018.
80 let od ustanovitve SAZU

80 let od ustanovitve SAZU

ARS Arsov forum, 13. november 2018 ― Kar zadeva znanost, smo bili Slovenci pred prvo svetovno vojno provinca province habsburške monarhije, ocenjuje ustanovitev akademije kot pridobitev (poleg univerze l.1919) akademik Boštjan Žekš. 12. novembra 1938 okoli 11. ure so v Ljubljani ustanovili Akademijo znanosti in umetnosti.  Po italijanski okupaciji je postala celo članica italijanskih akademij, novembra 1943 pa je tedanji predsednik AZU Milan Vidmar dosegel preimenovanje v slovensko AZU – torej SAZU. Po vojni so nove oblasti pridevnik odpravile, dokončno pa se je naziva akademije prijel šele maja l. 1948.  V prostorih SAZU na Novem trgu 3 v glavnem  mestu so v pogovoru ob 80-letnici ustanovitve sodelovali: akad.prof.dr. Tadej Bajd, aktualni predsednik SAZU, akad.prof.dr. Boštjan Žekš (predsedoval SAZU 2002-2008), in zgodovinar, dr. Željko Oset (na Univerzi v Novi Gorici predava kulturno zgodovino, je avtor dveh del o zgodovini SAZU). Spregovorili so o zgodovinskih razlogih za ustanovitev akademije, njeni vlogi v razvoju znanosti (in umetnosti) med Slovenci v medvojnem obdobju, času okupacije in vojne, ter širitvi SAZU v drugi Jugoslaviji. Nova povojna usmeritev akademije – razvoj raziskovalnih inštitutov s področij naravoslovnih in tehniških ved – je bila med drugim tudi rezultat strateških odločitev tedanje vladajoče elite. Seveda pa to niso edine teme o katerih je tekla beseda. Poslušajte!

Nina Kremžar: Babilon

Koridor, 13. november 2018 ― ledena ploščad se je odlomila od celine, na njej smo postavili svoj temeljni kamen, tok nas je vlekel na zahod proti sivemu robu obzorja, kjer si bomo ustvarili ime, tako so obljubili stari možje, ki so drug za drugim umrli, mi pa smo drseli po gladini, leta in leta smo zidali hiše, naše ženske niso […] The post Nina Kremžar: Babilon appeared first on Koridor – križišča umetnosti.
Misliti umetnost in z njo spreminjati

Misliti umetnost in z njo spreminjati

ARS Svet kulture, 13. november 2018 ― Umetnost predstavljamo skozi oči mladih likovnih umetnikov Ljubljana je še vedno v znamenju filmskih zgodb, prisotni smo v Bratislavi na festivalu radijske igre za otroke in mladostnike, umetnost pa predstavljamo tudi skozi oči mladih likovnih umetnikov, ki želijo povedati prav to, kako misliti umetnost. Poseben jubilej pa letos s Festivalom Slowind praznuje pihalni kvintet z istim imenom, saj se z gosti in novo skladbo festivalsko predstavlja že dvajsetič.
Javna agencija za knjigo praznuje 10 let – praznujte z nami na SKS 2018!

Javna agencija za knjigo praznuje 10 let – praznujte z nami na SKS 2018!

Javna agencija za knjigo, 13. november 2018 ― Konec letošnjega leta mineva 10 let od ustanovitve Javne agencije za knjigo, prav tako letos mineva 10 let od ustanovitve mreže Traduki, katere ustanovna članica je tudi Slovenija. Okrogla jubileja bomo praznovali na 34. Slovenskem knjižnem sejmu, ki bo potekal med 20. in 25. novembrom v Cankarjevem domu. Vabimo vas, da se nam pridružite na dveh dogodkih.

Kulturna produkcija ranljivih skupin- književna produkcija v maternem jeziku: izzivi, možnosti, težave, dobre prakse

SKC Danilo Kiš, 13. november 2018 ― V okviru projekta #MANJŠINENAMREŽI, SKC Danilo Kiš vabi na delavnice: Kulturna produkcija ranljivih skupin- književna produkcija v maternem jeziku: izzivi, možnosti, težave, dobre prakse (SI) Read more › The post Kulturna produkcija ranljivih skupin- književna produkcija v maternem jeziku: izzivi, možnosti, težave, dobre prakse appeared first on SKCDK.
Tretji kanu z novim singlom – Umakni se

Tretji kanu z novim singlom – Umakni se

Celinkin-e-novice, 13. november 2018 ― »Dan, stoletje, dih, spočetje …« Umakni se je indie-pop skladba z nekoliko odločnejšim ritmom, kot smo ga morda vajeni pri zasedbi Tretji kanu. Skladbo poganja lokomotiva inštrumentov, ki si ne skačejo v besedo, vsak element je na mesto postavljen skrbno … Continue reading →

„Slovenci in Pulj v času habsburške monarhije"

Kamra.si, 13. november 2018 ― Osrednja knjižnica Celje, Gradska knjižnica i čitaonica Pula, Slovensko kulturno društvo Istra Pulj in Veleposlaništvo Republike Slovenije v Zagrebu vabijo na sklop dogodkov, ki jih pripravljajo v počastitev 100-letnice konca prve svetovne vojne. Program: Petek, 16. 11. 2018                - ob 15. uri Mornarsko pokopališče, Stoja 14Polaganje venca v spomin padlim Slovencem – avstro-ogrskim vojakom.- dr. Smiljana Knez, veleposlanica Republike Slovenije na Hrvaškem- Boris Miletić, župan mesta PuljSodeluje: Mešani pevski zbor Encijan                - ob 16. uri Galerija Slovenskega kulturnega društva Istra Pulj, Hermana Dalmatina 4  Odprtje razstav: Pulj pred prvo svetovno vojno", avtorica Nadia Bužleta (Gradska knjižnica i čitaonica Pula);Celjski 87. pehotni polk, avtorja Janja Jedlovčnik, Srečko Maček (Osrednja knjižnica Celje)Sodeluje: Mešani pevski zbor Encijan       - ob 18. uri Gradska knjižnica i čitaonica Pula, Kandlerova 39 Predavanje: Dr. Andrej Rahten, znanstveni svetnik in profesor: Zgodovinski inštitut Milka Kosa Znanstvenoraziskovalnega centra Slovenske akademije znanosti in umetnosti, Znanstveno-raziskovalno središče Republike Slovenije v Kopru, Filozofska fakulteta Univerze v Mariboru: " Življenjska pot kontraadmirala Alojza alias Vjekoslava Šusteršiča: prispevek k proučevanju pomorske tradicije na stičišču Sredozemlja in Srednje Evrope"

Muzejski vikend na Ptuju

Kamra.si, 13. november 2018 ― Pokrajinski muzej Ptuj – Ormož vabi na novembrski Muzejski vikend »ALI JE KAJ TRDEN GRAD?«, ki bo v soboto, 17. novembra 2018, od 10. do 16. ure na ptujskem gradu. Mogočen ptujski grad že stoletja kraljuje nad mestom in reko. Ker je stare zidove utrdbe načel zob časa, delavci te dni pridno popravljajo del obzidja na južni strani grajskega pobočja. Na novembrskem Muzejskem vikendu si boste ogledali razstavo PTUJSKI GRAD SKOZI STOLETJA, izvedeli, kakšen je bil grad nekoč in kdo so bili njegovi lastniki, nato pa izdelali papirnati grad in grajske prebivalce. Muzejski vikend je brezplačen. Namenjen družinam z otroki od četrtega leta dalje.

Poziv: iščemo dobre prakse NVO v kulturi

Asociacija, 13. november 2018 ― Nevladne organizacije v kulturi so bogastvo primerov dobrih praks povezovanja, inovacije, mreženja in razvoja kompetenc. A vse prevečkrat te prakse ostajajo spregledane v širši javnosti. V Asociaciji iščemo primere dobrih praks nevladnikov na področju kulture iz vse Slovenije. Zanima nas, kaj vse ponujamo našim uporabnicam in uporabnikom in kako pripomoremo k večji kvaliteti življenja vseh … Preberi več o Poziv: iščemo dobre prakse NVO v kulturi
Dopolnilno izobraževanje (gospodarstvo, zavodi …)

Dopolnilno izobraževanje (gospodarstvo, zavodi …)

Zgodovinski arhiv Celje (ZAC), 13. november 2018 ― Na podlagi 39. člena Zakona o varstvu dokumentarnega in arhivskega gradiva ter arhivih (ZVDAGA, Uradni list RS, št. 30/2006, 51/2014) in v skladu z 10. členom Pravilnika o strokovni usposobljenosti za delo z dokumentarnim gradivom (Uradni list RS, št, 66/2016) bomo v  Zgodovinskem arhivu Celje 29. novembra 2018 izvedli izobraževanje za strokovno usposabljanje uslužbencev javnopravnih […]
Literatura je (bila) starejši gospod v sivi obleki*

Literatura je (bila) starejši gospod v sivi obleki*

Airbeletrina, 13. november 2018 ― Pred letom dni sem skoraj napisala ljubezensko pismo Chris Kraus. Začela sem na začetku in tam tudi nehala, raje sem se vrnila v njene knjige. Od takrat po svetu hodim z nenapisanim pismom v glavi. Nenapisana pisma, sestavljena iz nič ali komaj kaj besed, zavzemajo večji del misli, kot bi človek pričakoval. Tako kot neizrečena priznanja, neudejanjeni projekti, neuresničene sanje.
Na Koroškem se bodo poklonili Francu Sušniku

Na Koroškem se bodo poklonili Francu Sušniku

Misli, 13. november 2018 ― Na predvečer 120. obletnice rojstva literata, publicista in knjižničarja Franca Sušnika bodo drevi ob 18. uri v razstavišču koroške osrednje knjižnice na Ravnah na Koroškem, imenovane po njem, odprli priložnostno razstavo. Izšel je tudi ponatis Sušnikove knjige, v sredo pa bosta na poštah na Ravnah in Prevaljah v uporabi priložnostna žiga.
Liffe: Najljubša

Liffe: Najljubša

MMC Film, 13. november 2018 ― Najljubša je duhovit pristop k pogosto zatohlemu žanru zgodovinske drame, pri kateri je najbolj presenetljivo to, da večni cinik Yorgos Lanthimos prvič nakaže, da morda vendarle ima srce.

O prekarnosti: Marko Koprivc

SKOZI OČI PREKARIATA, 13. november 2018 ― O prekarnosti smo spregovoril z vodjo ljubljanskega odbora SD. Na fenomen je Marko Koprivc pogledal skozi zorni kot razvoja mesta, regije in države. Izpostavil pa je kritičnost sodelovanja vseh ključnih deležnikov socialnega dialoga, ki skupaj dogovarjajo pogoje dela. Izjavo si lahko…

Kakšen art kino potrebujemo

Kinodvor, 13. november 2018 ― Art kino mreža Slovenije in Zavod Motovila vabita na strokovno srečanje v okviru 29. Liffa, ki bo potekalo v Cankarjevem domu od 10. do 13. ure. Na srečanju bo med drugimi sodelovala tudi direktorica Kinodvora Nina Peče Grilc s prispevkom KINODVOR 10, refleksije in perspektive mestnega kina, Alen Mutinić iz Kina Mediteran pa bo predstavil oživljanje kinematografov na dalmatinskih otokih. Vstop je prost.

Iz vojne v novo državo

Kamra.si, 13. november 2018 ― Pokrajinski muzej Celje vabi na odprtje razstave Iz vojne v novo državo, ki bo v četrtek, 15. novembra 2018, ob 18. uri v Stari grofiji na Muzejskem trgu 1 v Celju. Pred stoletjem je s koncem Prve svetovne vojne in razpadom Avstro-Ogrske je nastala nova južnoslovanska država. Celje je stopilo na pot velikih družbeno-političnih, gospodarskih in kulturnih sprememb.  Vabljeni!

Čebelica Medka povezuje

Muzeji radovljiške občine, 13. november 2018 ― VIDEOKONFERENCA »ČEBELICA MEDKA POVEZUJE: ZAJTRK Z EVROPSKIMI PRIJATELJI« Čebelarska zveza Slovenije že 12. leto zapored nagovarja slovensko javnost, predvsem pa otroke, da tretji teden v novembru eno dopoldne ob medenem zajtrku posvetijo čas razmišljanju o čebelah in njihovem pomenu. Slovenski medeni zajtrk se je z leti razširil v Evropski medeni zajtrk, ideji se pridružujejo… ... več o tem

ALI JE KAJ TRDEN GRAD? Delavnica za družine

Pokrajinski muzej Ptuj-Ormož, 13. november 2018 ― Mogočen ptujski grad že stoletja kraljuje nad mestom in reko. Ker je stare zidove utrdbe načel zob časa, delavci te dni pridno popravljajo del obzidja na južni strani grajskega pobočja. Na novembrskem Muzejskem vikendu, ki bo na ptujskem gradu v soboto, 17. novembra 2018, od 10. do 16. ure, si bomo ogledali razstavo PTUJSKI GRAD […]

1560 – Rojen Tomaž Hren

Zgodovina na dlani, 13. november 2018 13. novembra leta 1560 se je v Ljubljani rodil rimskokatoliški duhovnik in ljubljanski škof Tomaž Hren. Ko je bil star 12 let, se je vpisal v jezuitsko šolo v Gradcu na Štajerskem. Leta 1597 je postal ljubljanski škof. V času svojega službovanja je bil vodilna sila protireformacijskega gibanja na Kranjskem.… Preberi The post 1560 – Rojen Tomaž Hren appeared first on Zgodovina na dlani.

Noč in dan s Cankarjem: 24-urno branje del Ivana Cankarja

Kamra.si, 13. november 2018 ― Letos mineva 100 let od smrti enega največjih slovenskih pisateljev in dramatikov Ivana Cankarja. V Slovanski knjižnici bomo 16. in 17. novembra obletnico počastili s 24-urnim javnim branjem pisateljevih del. Iz obširnega pisateljevega opusa smo izbrali krajša besedila in na njihovo javno branje povabili čez sto pisateljev, pesnikov, profesorjev, igralcev, umetnikov, prevajalcev, knjižničarjev in drugih ljubiteljev pisateljeve besede. Na ta način želimo opozoriti na izreden pomen, lepoto in aktualnost Cankarjevih literarnih del. Slavnostna akademija ob začetku branja bo potekala v petek, 16. novembra, ob 18.30 v veliki čitalnici Slovanske knjižnice. Na dogodku, ki ga bo povezovala Carmen L. Oven, bodo prisotne nagovorile mag. Mateja Demšič, vodja oddelka za kulturo MOL, mag. Teja Zorko, direktorica Mestne knjižnice Ljubljana in ddr. Irena Avsenik Nabergoj. MPZ Anton Foerster bo izvedel dve uglasbitvi Cankarjevih besedil, pisateljevo besedo pa bo interpretiral pesnik Tone Kuntner.V času branja bo v mali čitalnici na ogled projekcija dveh filmov: kratki dokumentarni film Ivan Cankar, filmski biografski esej (1949), režiserja in scenarista Borisa Režka in kratki igrani film Podobe iz sanj (1966), scenarista in režiserja Vojka Duletiča.
1956 Cerknica – Mladinski festival

1956 Cerknica – Mladinski festival

Stare slike (Cerknica), 13. november 2018 ― Leta 1956 je bil v Cerknici 1. Mladinski festival. Udeležili so se ga mladinci in mladinke z vseh okoliških šol na območju Cerknice. Po končani uradni predstavitvi, oziroma povorki, so skupine prikazale telovadne nastope v Kolenu, na sedanjem nogometnem igrišču. Med drugimi so nastopile tudi mladinke TVD Partizan z Rakeka. Mladinci z Rakeka so se tja peljali […]
Pred 150 leti umrl italijanski skladatelj Gioachino Rossini

Pred 150 leti umrl italijanski skladatelj Gioachino Rossini

Misli, 13. november 2018 ― Na današnji dan pred 150 leti je umrl italijanski skladatelj Gioachino Rossini. Bil je glavni predstavnik italijanske komične opere, v 19. stoletju znane pod imenom opera buffa. Njegova dela so danes del železnega repertoarja, med najbolj znanimi so Seviljski brivec, Pepelka in Italijanka v Alžiru.
Goran Vojnović s Figo v Gradcu

Goran Vojnović s Figo v Gradcu

Misli, 13. november 2018 ― V Štajerski deželni knjižnici v Gradcu bo danes gostoval Goran Vojnović z romanom Figa. Zvezdnik sodobne slovenske literature, kot so ga označili, bo slovenski roman lanskega leta predstavil na literarnem večeru, ki sta ga pripravili Slovenska čitalnica Gradec in založba Beletrina, so sporočili iz Pavlove hiše v Gradcu.
Dragan Velikić v Ljubljani (poročilo z dogodka)

Dragan Velikić v Ljubljani (poročilo z dogodka)

Trubarjeva hiša literature, 13. november 2018 ― Dragan Velikić, eden od najpomembnejših sodobnih srbskih piscev, je slovenskim bralcem poznan zlasti po romanih Bonavia in Rusko okno, letos pa smo dobili tudi svež prevod njegove najnovejše knjige z naslovom Preiskovalec, ki je izšla pri Cankarjevi založbi. Na literarnem večeru, ki se je odvil v torek, 13. novembra 2018 sta se z Velikićem pogovarjala urednik Aljoša Harlamov in prevajalka Đurđa Strsoglavec.
še novic