O zbirki »Naselili smo se v tkanine«

O zbirki »Naselili smo se v tkanine«

Vrabec Anarhist, 22. november 2020 ― Naj zapišem še, da je še kako pohvalno in dobrodošlo, da želi skupina mladih graditi na temeljih, ki so jih pred njimi postavili starejši. Zato naj se mladi slovenski avtorji še večkrat naselijo v tkanine Topolovega. The post O zbirki »Naselili smo se v tkanine« appeared first on Vrabec Anarhist.

V Kragujevcu nagradili predstavo LGL Nekje drugje

SiGledal Novice, 22. november 2020 ― Predstava Lutkovnega gledališča Ljubljana (LGL) Nekje drugje v režiji Tina Grabnarja je na mednarodnem lutkovnem festivalu Zlata iskra, ki je pred dnevi potekal v srbskem Kragujevcu, prejela dve nagradi. Žirija je za igralsko stvaritev nagradila Asjo Kahrimanović Babnik, obenem pa je bila predstava nagrajena tudi za vizualno podobo.
31. LIFFe: Nažgani (Druk)

31. LIFFe: Nažgani (Druk)

Koridor, 22. november 2020 ― Ponovno sodelovanje Vinterberga in Mikkelsena prinaša krizo srednjih let po dansko – komično, tragično in izmerjeno v promilih alkohola v krvi. The post 31. LIFFe: Nažgani (Druk) appeared first on Koridor – križišča umetnosti.

Pismo Kristianu Koželju

SiGledal Novice, 22. november 2020 ― To jesen so vrata slovenskih gledališč zaradi obvladovanja epidemije kovida 19 zaprta za občinstvo. Zato v času zaustavitve gledalci v rubriki »Pismo mojemu igralcu« pišejo igralcem in drugim gledališkim ustvarjalcem o tem, kako zelo pogrešajo živo umetnost in kaj vse jim ta pomeni. Napišite pismo svojemu igralcu tudi vi. Pošljite ga na sigledal@gmail.com. – Gledalec Aleš Jelenko piše Kristianu Koželju.

22. november - god sv. Cecilije

Kamra.si, 22. november 2020 ― Iz domoznanske Kamre na današnji dan ...22. november - god sv. Cecilije Rimska mučenka Cecilija predstavlja eno od najznačilnejših podob iz prvega obdobja krščanstva. Verodostojna pričevanja o njenem mučeništvu niso ohranjena, obstaja pa pasijon iz 5. stoletja, po katerem naj bi Cecilija živela v času papeža Urbana I. (222–230). Zanesljivo pa je, da mučenka ni legendarna oseba, kajti v Kalistovih katakombah so našli njen grob poleg kripte papežev. Cecilija se je poročila s poganom Valerijanom. Prosila je soproga, naj sprejme vero v enega Boga in se da krstiti. Valerijan je ubogal, ko pa se je vrnil k svoji ženi, je zagledal ob njej angela, ki ji je podajal venec iz lilij in vrtnic. Valerijan je pridobil za krščanstvo tudi svojega brata Tiburcija. Oba sta se ponudila, da bosta pokopala mučence, ki jih je dal usmrtiti mestni prefekt. Bila sta izdana, mučena in obglavljena. Oblastnik je Cecilijo hotel pridobiti za odpad od krčanske vere. Ko se mu to ni posrečilo, jo je dal sežgati, vendar je iz plamenov prišla nepoškodovana, zato je ukazal, naj jo obglavijo. Pasijon pravi, da jo je rabelj trikrat udaril z mečem, vendar je ostala živa še tri dni. V tistem času naj bi razdelila svoje premoženje. Papeža Urbana je prosila, naj njeno hišo spremeni v cerkev. V 15. stoletju so začeli sv. Cecilijo častiti kot zavetnico glasbe, ker je, kakor pripoveduje pasijon, na poročni slovesnosti v svojem srcu opevala Boga. Aleksander Marino je leta 1584 v Rimu ustanovil bratovščino sv. Cecilije kot organizacijo glasbenikov. Tudi francoski glasbeniki so od 16. stoletja dalje Cecilijo častili za svojo patrono in njen god vsako leto obhajali 22. novembra. Kot zaščitnica glasbe je bila prvič upodobljena leta 1420 na sliki, ki jo hranijo v Frankfurtu. Njena najbolj znana upodobitev je Raffaellova slika iz leta 1516 v galeriji v Bologni, ki prikazuje svetnico z raznimi glasbili ob nogah. Župnijska cerkev sv. Cecilije v Celju je edina v Sloveniji, ki ima sv. Cecilijo za svojo zavetnico. Vir: htt
Sweat (2020)

Sweat (2020)

Deseta umetnost, 22. november 2020 ― Poljski celovečerec prikaže tri dni v življenju fitnes trenerke in življenjske motivatorke Sylwie Zajac, ki preko družbenih omrežij v svoji državi čez noč postane znana osebnost. Z več sto tisoč sledilci, ki budno spremljajo vsak njen gib, si srčno želi vzpostaviti iskreno povezavo, toda vse ima svojo ceno. V resnici nima veliko prijateljev in večino prostega […] Tags:   Del.icio.us Facebook TweetThis Digg StumbleUpon Comments:  0 (Zero), Be the first to leave a reply! You might be interested in this:    Nikoli ni prepozno  Deset let Viteza teme  The Disaster Artist (2017)  Si Del Torova Oblika vode res zasluži 13 nominacij za oskarja?  Loro (2018) Copyright © Deseta umetnost [Sweat (2020)], All Right Reserved. 2020.
še novic