BritOFF britanskih umazancev
Radio Študent,
4. december 2014
―
9.05
Nemška vlada je podprla predlog zakona o obravnavi tujcev. Po zakonu, ki ga je pripravil notranji minister Thomas de Maiziere, bodo dovoljenje za bivanje hitreje dobili tisti, ki državi ne predstavljajo stroškov, lažje pa bodo izgnani tisti neintegrirani. Prejem dovoljenja za bivanje bo pogojen z osemletnim bivanjem v Nemčiji, tekočim znanjem nemščine in tem, da prosilec ni kršil tamkajšnjih zakonov. Če ima prosilec otroke, mu bo pravica do bivanja lahko pripadla že po šestih letih. Lažje bo prosilcem za azil - vsaj v primeru, da znotraj Nemčije že imajo družinske člane. Nove pravice pa bodo dobili tudi nadzorni organi. Priseljencem, ki se deportaciji izogibajo s prikrivanjem svoje identitete, bodo lahko pregledali elektronsko pošto, podatke na mobilcu ter USB-jih. Lažje bodo izgnani tudi migranti, ki že imajo dovoljenje za bivanje, če bo oblastna administratura presodila, da so nezaželeni.
Četrtkovi potrditvi reforme trga dela s strani spodnjega doma italijanskega parlamenta je sledila še potrditev senata. Za reformo, ki s spremembo 18. člena delavskega statuta omogoča lažje odpuščanje, je glasovalo 166 senatorjev, 112 se jih je uprlo, eden pa se je mnenja vzdržal. Omenjeni osemnajsti člen je doslej zaposlene v podjetjih z manj kot petnajstimi delavci varoval pred prekinitvijo delovnega razmerja. Sindikata CGIL in UIL sta zato že napovedala splošno stavko, ki bo potekala dvanajstega decembra. Demonstracije so potekale že med glasovanjem v senatu.
Japonska umetnica Megumi Igarashi svet ponovno gleda izza rešetk. Tako kot julija, ko je v kletki končala prvič, je tudi tokrat razlog za aretacijo njena libertinska narava. Julija je prek spleta namreč poskušala zbrati prispevke, s katerimi bi z zlorabo 3D tiskalnika natisnila kajak po modelu svoje vagine. Le nekaj dni za tem je bila ob velikih protestih nenravne javnosti izpuščena. Agenti moralne cenzure njeno ponovno aretacijo opravičujejo s sumom, da je morebitnim financerjem svojega projekta prek