Kulinarično razvajanje v Idriji – Brunch for Bunch

ZZMS, 8. november 2019 ― KULINARIČNO RAZVAJANJE, KI JE VSE TO IN ŠE VEČ Rezerviraš, prideš in uživaš. Miza za dvajset. Obložena za vsaj še 1x toliko. Istrske dobrote z Domačija Butul v Idriji, z razgledom na mesto, v kateri odmeva izbrana glasba. Ob zvenu klekljev si lahko svoje žlikrofe pripraviš sam. Pogovori in anekdote ob dobri hrani in vinu. […] The post Kulinarično razvajanje v Idriji – Brunch for Bunch appeared first on ZZMS.

Miha Čebulj Arhitektura: Pisarne Nomago

OUTSIDER, 8. november 2019 ― Arhitekt Miha Čebulj dobro razume, kakšne so prostorske potrebe zaposlenih danes. Za Nomago, podjetje ki je nastalo z združevanjem več drugih, in ki je ob svojem začetku želelo popolnoma prevetriti tako način delovanja kot svojo podobo, je oblikoval sodoben pisarniški prostor. Novi načini dela zahtevajo nove prostore – to je povsem jasno. Ozke in zadušljive… The post Miha Čebulj Arhitektura: Pisarne Nomago appeared first on OUTSIDER.
PROMOCIJA SLOVENSKE NESNOVNE KULTURNE DEDIŠČINE V TUZLI

PROMOCIJA SLOVENSKE NESNOVNE KULTURNE DEDIŠČINE V TUZLI

Slovenci.si, 8. november 2019 ― Slovenska skupnost Tuzla je v sredo  30.oktobra 2019 ob 18.30 v Ateljeju Ismet Mujezinović v Tuzli, predstavila vsem ljubiteljem kulture in umetnosti, zborovske pesmi in gastronomije mesta Tuzla,  slovensko nesnovno kulturno dediščino. Dogodek je bil razdeljen na  dva dela. V prvem delu je bila odprta razstava “Nesnovna kulturna dediščina Slovenije v luči UNESCO-ve Konvencije”. Avtorji […] The post PROMOCIJA SLOVENSKE NESNOVNE KULTURNE DEDIŠČINE V TUZLI appeared first on Slovenci.

C.M.A.K. ima nov dom

C.M.A.K. Cerkno, 8. november 2019 ― MC C.M.A.K. Cerkno se ne da!Po (žalostni) izselitvi iz Tinčkove bajte (Bevkova 11) in dolgotrajnem iskanju smo našli svoj novi dom. Naj bo začasen ali ne, veseli smo ga! Vabimo vas, da se nam novembra in decembra pridružite v hiši na Močnikovi ulici 3, da skupaj raziščemo možnosti za ustvarjanje in druženje, ki jih ponuja. […] The post C.M.A.K. ima nov dom appeared first on C.M.A.K. Cerkno.
Premiera Mice pri babici v režiji Mihe Goloba

Premiera Mice pri babici v režiji Mihe Goloba

SNG Maribor, 8. november 2019 ― Drama Slovenskega narodnega gledališča Maribor bo v soboto, 9. novembra 2019, na komornem odru premierno uprizoril ponorelo piratsko pustolovščino za neustrašneže Andreja Predina Mica pri babici  režiji Mihe Goloba. Igrajo Mirjana Šajinović, Nejc Ropret, Blaž Dolenc in Irena Varga.
Noč evropskega filma

Noč evropskega filma

Kinodvor, 8. november 2019 ― V sredo, 4. decembra bo v Kinodvoru potekala druga Noč evropskega filma. Ob 19. uri bo v okviru festivala Animateka na ogled film Lastovke iz Kabula. Vstop je prost!
Navdihujoče in nujno branje

Navdihujoče in nujno branje

Airbeletrina, 8. november 2019 ― Rok Plavčak piše o Dialektiki spola, klasičnem delu radikalnega feminizma. Pravi, da je pomemben zametek medpresečne emancipacije, utopična vizija, ki si smelo zamišlja pravičnejšo alternativo obstoječemu, je pa nudi zelo navdihujoče branje.
Feministična revolucija

Feministična revolucija

Airbeletrina, 8. november 2019 ― Rok Plavčak piše o Dialektiki spola, klasičnem delu radikalnega feminizma. Pravi, da je pomemben zametek medpresečne emancipacije, utopična vizija, ki si smelo zamišlja pravičnejšo alternativo obstoječemu, je pa nudi zelo navdihujoče branje.

Pogovor z ekipo vojnega filma Preboj

Kamnik.info, 8. november 2019 ― Včeraj se je v Domu Kulture Kamnik na velikem platnu odvrtel zloglasni film Preboj, zgodba preživelih herojev. Film govori o skupini 500 partizanov, ki se je v težki zimi umaknila pred 12.000 vojaki SS divizije na visokogorsko planoto. Komandant Franc Sever Franta se sooča z nemogočo nalogo – rešiti svoje borce iz neprepustnega obroča. Po ...
Zaklenjena večerja za dve osebi

Zaklenjena večerja za dve osebi

Neodvisni, 8. november 2019 ― Avtorica refleksije v prispevku bere duet Temna večerja koreografinje Veronike Valdés (avtorica predstave nastopa skupaj z Jano Menger), kot razširitev gibalnega materiala kratkega sola Zaklenjeno iz 2017, ki zaradi novega konteksta in relacionalnosti dobi nove pomene: "V tem primeru prisotnost druge plesalke bistveno razširi dimenzijo možnih interpretacij obravnavanega gibalnega spektra, katerega obarva v lastni izraz in mu s tem prida drugačno kvaliteto."

Pošasti domišljije v Kotlovnici

Kamnik.info, 8. november 2019 ― Po daljšem poletnem premoru so stene mladinskega centra Kotlovnica ponovno zapolnile umetnine, tokrat v obliki razstave pod imenom Digitalne ilustracije. Avtor razstave je mlad kamniški umetnik Urban Rode, ki se že vrsto let ukvarja z digitalnim ustvarjanjem, njegovi motivi pa so imaginacijski in predstavljajo različna zgodovinska obdobja in kulture. Razstavo sta odprla Duet Žar, ki ...
CCN – Ballet de Lorraine: Stoletje Mercea Cunnighama

CCN – Ballet de Lorraine: Stoletje Mercea Cunnighama

Koridor, 8. november 2019 6. oktobra 2019 se je v Cankarjevem domu odvila uprizoritev 3 plesnih predstav koreografov Pettra Jacobssona, Thomasa Caleyja in Mercea Cunninghama, izvajal pa jo je ansambel skupine CCN – Ballet de Lorraine. The post CCN – Ballet de Lorraine: Stoletje Mercea Cunnighama appeared first on Koridor – križišča umetnosti.
V Ljubljani začetek simpozija na temo ljubiteljskega gledališča

V Ljubljani začetek simpozija na temo ljubiteljskega gledališča

Misli, 8. november 2019 ― V Slovenskem gledališkem inštitutu (Slogi) se bo danes začel dvodnevni Amfiteatrov simpozij na temo ljubiteljskega gledališča. Osredotočal se bo na zgodovinsko vlogo ljubiteljskega gledališča na Slovenskem, na aktualno podobo nekaterih gledaliških pojavov ter na iskanje vzporednic z ljubiteljskim gledališčem v nekaterih drugih evropskih državah.

Alojz Ihan: Boj na požiralniku

OUTSIDER, 8. november 2019 ― Z naravoslovnega vidika je razmah medsebojnega bojevanja znotraj posamezne biološke vrste ali skupine praviloma posledica nenadnega pomanjkanja osnovnih življenjskih virov – hrane, vode, prostora, možnosti za parjenje. Biološki smisel agresivnega vzdušja znotraj skupine je odstranitev šibkejših, ki v medsebojnih spopadih propadejo ali pobegnejo; posledično se skupina zmanjša do stopnje, ki ustreza razpoložljivim virom. A znotraj… The post Alojz Ihan: Boj na požiralniku appeared first on OUTSIDER.
Na mariborskem odru balet Pepelka Jean-Christopha Maillota

Na mariborskem odru balet Pepelka Jean-Christopha Maillota

Misli, 8. november 2019 ― Balet Slovenskega narodnega gledališča (SNG) Maribor bo danes premierno izvedel Pepelko v koreografiji Francoza Jean-Christopha Maillota. Njegova Pepelka pleše bosa, kajti njen simbol ni kristalni čeveljček, temveč svobodno stopalo. Naslovno vlogo bo odplesala Tijuana Križman Hudernik.
1956 Begunje – Na žagi

1956 Begunje – Na žagi

Stare slike (Cerknica), 8. november 2019 ― Fotografija delavcev na begunjski Žagi je nastala sončnega dne med odmorom za malico. Sodelavci so se posedli pred vrata “kištarije”. Kot lahko vidimo na sliki, takrat o zaščitnih delovnih oblekah in čevljih ni bilo ne duha ne sluha. Vsak si je pomagal, kot je vedel in znal. Večina delavk ima predpasnike – firtohe, nekatere pa že imajo […]
Mariborska Drama z Medejo na berlinskem jesenskem salonu

Mariborska Drama z Medejo na berlinskem jesenskem salonu

Misli, 8. november 2019 ― Drama Slovenskega narodnega gledališča (SNG) Maribor se je z Medejo v režiji Oliverja Frljića odpravila na gostovanje v Nemčijo, kjer bo danes nastopila na 4. berlinskem jesenskem salonu v gledališču Maxim Gorki. Gledališki program festivala se sprašuje, kaj danes pomeni biti ženska v družbah, za katere sta značilna seksizem in rasizem.

Mladinski TABOR ANE PLAMENITE!

Ana Monro, 8. november 2019 ― Med 11. in 17. novembrom bomo v Ljubljani izvedli mednarodno mladinsko izmenjavo Tabor Ane Plamenite, v okviru katere smo se povezali z umetniškimi in mladinskimi organizacijami iz Slovenije, Italije, Avstrije in Belgije. In sicer z namenom, da prek skupnega orodja dela, ki je umetnost (gledališče, ulično gledališče in umetniška inštalacija v javnem prostoru), mlade z različnimi sposobnostmi, potrebami ... The post Mladinski TABOR ANE PLAMENITE! appeared first on Ana Monro.
Štantetove Posledice in Lovka Urške Djukić na festivalu v Rimu

Štantetove Posledice in Lovka Urške Djukić na festivalu v Rimu

Misli, 8. november 2019 ― V Rimu bo od danes do 21. novembra potekal 25. festival Medfilm, na katerem predstavljajo države, ki se Mediterana dotikajo s svojim morjem, kulturo in filmom. Festival je že gostil slovenske režiserje, tokrat pa bosta slovensko kinematografijo zastopala Darko Štante s celovečernim filmom Posledice in Urška Djukić s kratkim filmom Lovka.

12. Noč grozljivk

Koridor, 8. november 2019 ― O 12. Noči grozljivk, ki je potekala v Kinodvoru 31. oktobra, poročata Ana Jarc in Aljaž Vogrin. The post 12. Noč grozljivk appeared first on Koridor – križišča umetnosti.

OKROGLA MIZA ob razstavi Oblečeni spomeniki, nekulturna dediščina

KUD Trivia, 8. november 2019 ― KUD Trivia pripravlja ob dokumentarni razstavi Oblečeni spomeniki, nekulturna dediščina okroglo mizo. Potekala bo v četrtek, 14. 11. ob 18.00 v galeriji Spomeniškovarstveni center, Trg francoske revolucije 3 v Ljubljani. Sodelujoči: doc. dr. Petja Grafenauer, kustosinja razstave (voditeljica okrogle mize), mag. Marija Mojca Pungerčar, avtorica razstave; dr. Robert Peskar, Zavod za varstvo kulturne dediščine Slovenije […]
Za en bokal muzike: Potujoče pesmi

Za en bokal muzike: Potujoče pesmi

ARS Za en bokal muzike, 8. november 2019 ― V oddaji Za en bokal muzike bomo tokrat slišali pesmi, posnete v okolju, v katerem niso nastale, ampak so jih tja prinesli prišleki. Ti so […] V oddaji Za en bokal muzike bomo tokrat slišali pesmi, posnete v okolju, v katerem niso nastale, ampak so jih tja prinesli prišleki. Ti so bili nekoč največkrat priženjeni, pozneje pa ljudje, ki so se selili v iskanju zaposlitev in podobno. Tudi sicer so se nadarjeni pevci radi učili še neznanih pesmi, ki so jih ob različnih priložnostih slišali od tujih ljudi ali izven domačega kraja.
Somrak knjigarn

Somrak knjigarn

ARS Arsov forum, 8. november 2019 ― Knjigotrštvo postaja vse bolj tvegana dejavnost Če bi morali izbirati med odprtjem trgovine s čevlji, gostinskega lokala in neodvisne knjigarne, kje bi več tvegali, kje bi imeli večje možnosti za zaslužek, kje pa za propad? Čeprav je vsaka od navedenih dejavnosti tvegana, saj zahteva veliko osebne zavzetosti, bi v Sloveniji najverjetneje največ tvegali z odprtjem knjigarne, saj se Slovenci uvrščamo na sam rep po številu nakupov knjig na prebivalca v Evropski uniji. Koliko pa bi tvegali, če bi odprli knjigarno v Italiji ali Avstriji, v Trstu ali Celovcu? Oddajo pred slovenskim knjižnim sejmom pripravljamo skupaj Radio Trst A, slovenski program ORF v Celovcu in program Ars. Gostje: Samo Rugelj, založnik in raziskovalec knjižnega področja, Hanka Gukuck iz knjigarne Haček v Celovcu, Miha Kreuz, vodja Mohorjeve knjigarne v Celovcu, in Ilde Košuta, knjižničarka v Tržaškem knjižnem središču.
še novic