Štirje najbolj pričakovani filmi letošnjega leta

Štirje najbolj pričakovani filmi letošnjega leta

Deseta umetnost, 17. junij 2019 ― Leto 2019 je sicer že preteklo že dobro polovico svojih 365 – tih krogov, toda sodeč po filmski ponudbi se zdi, da najboljše šele prihaja. Zato sem se odločil, da sestavim lestvico svojih najtežje pričakovanih filmov letošnjega leta. Na lestvici kakopak ne bo filmov, ki so že izšli (npr. Us), zato pridejo v poštev le tisti, […] Tags:   Del.icio.us Facebook TweetThis Digg StumbleUpon Comments:  0 (Zero), Be the first to leave a reply! You might be interested in this:    Into the Wild (2007)  Bela in Sebastijan: Prijatelja za vedno  [Pozor, hud prizor] - Spartacus (1960)  Hiša čarobne ure  Annihilation (2018) Copyright © Deseta umetnost [Štirje najbolj pričakovani filmi letošnjega leta], All Right Reserved. 2019.

84/85

Membrana, 17. junij 2019 ― Razumevanje tega, kar pomeni biti človek, se vrti okoli predstave o tem, kaj pomeni biti žival ali zver – in to razmerje je predstavljeno in skonstruirano tudi skozi fotografijo. Odnos človek-žival je ali ideološko poudarjen ali prikrit s podobami – pojem instinkta definira tako fotografski proces kot tudi fotografsko reprezentacijo.

82/83

Membrana, 17. junij 2019 ― Skozi razmeroma kratko kulturno zgodovino je fotografsko studijsko ozadje skupaj z različnimi rekviziti služilo kot ustvarjalno in namišljeno mesto izpolnitve želja ali nostalgičnega hrepenenja. Ustvarjalo je slikovne konvencije in jim tudi sledilo, hkrati pa prelamljalo z njihovo tradicijo.

Na festivalu STAMP premierno tudi vesoljec OROG!

Ana Monro, 17. junij 2019 ― Iz 21. festivala STAMP v Hamburgu (14.-16.6.) je prišla novica, da so bili obiskovalci priča Invaziji roza vesoljcev (KUD Ljud). Toda še bolj presenetljivo je dejstvo, da so ti tam nepričakovano naleteli na dolgo izgubljenega sopotnika iz predhodne časovne dimenzije, Oroga (Goro Osojnik).             The post Na festivalu STAMP premierno tudi vesoljec OROG! appeared first on Ana Monro.

Pejsaži

TV Kočevje, 17. junij 2019 ― V manjši publikaciji Nadja Kovačič predstavlja njegovo življenjsko pot in utemeljitev umetnikovega likovnega ustvarjanja. K njej je prispeval tudi umetnostni kritik Milan Pirker. 

Zakaj imam butlfon

Razpotja, 17. junij 2019 ― Marc Barnes Moj butlfon se je pokvaril in obtičal na sovjetsko rdečem ekranu za nalaganje. »Moral si boš kupiti novega,« se je namrgodila moja žena. »Morda ga lahko popravim,« sem se namrgodil nazaj. Vedela je, da ne bom znal. Moje poznavanje tehnoloških popravil doseže vrh s tisto veliko in sveto zapovedjo: »Popihaj po aparatu, morda je prašen.« Toda predihal in sopihal in prepihal sem po vezju telefona, ekran za nalaganje pa se še kar ni vdal, še vedno je vihtel svojo rdečo zastavo. Spletna navodila za uporabo ponudnika Verizon so se strinjala z mojo ženo: kupi si nov telefon, bedak. Ta vtis je ublažil napol resen predlog, naj »baterijo dam ven in nazaj v telefon«. The post Zakaj imam butlfon appeared first on Razpotja.
Na male zaslone se je vrnila Poletna scena

Na male zaslone se je vrnila Poletna scena

MMC Film, 17. junij 2019 ― Večeri bodo spet utripali s Poletno sceno. Prva oddaja je bila na sporedu v ponedeljek in bo do 23. 8. obveščala o zanimivem in slikovitem poletnem dogajanju po Sloveniji in drugod. Ogledati si jo bo mogoče od ponedeljka do petka ob 22. 45 na TV SLO 1.
Novice: Anketa o Tolminskem muzeju

Novice: Anketa o Tolminskem muzeju

Tolminski muzej, 17. junij 2019 ― Tokrat na naši strani objavljamo poziv k izpolnjevanju ankete. Študentka Polonca nas je zaprosila za pomoč pri zbiranju mnenj o Tolminskem muzeju, spodaj sta njena predstavitev in vprašalnik. Vzemite si nekaj minut in oddajte svoje odgovore. Sem Polonca Lapanja, prihajam s Slapa ob Idrijci in sem študentka geografije na ljubljanski Filozofski fakulteti. Svoj študij zaključujem z magistrsko nalogo na temo muzejev v lokalnem okolju. V ...
Svet senc in resničnost

Svet senc in resničnost

ARS Svet kulture, 17. junij 2019 ― V Slovenskem mladinskem gledališču so se ustvarjalci predstave Država naslonili na Platonov najznamenitejši dialog. V času, ko hkrati budimo utopije o prihodnosti in se zdi, da je vse manj pravičnosti, veliko ljudi do države nasploh goji nezaupanje. V Slovenskem mladinskem gledališču so se ustvarjalci predstave Država naslonili na Platonov najznamenitejši dialog, v katerem je avtor zelo skeptičen do obstoječega sistema vladavine, analogije z današnjim trenutkov pa so iskali tudi v drugih besedilih. Premierni dogodek bo nocoj, medtem ko je Slovensko filozofsko društvo v Ljubljani danes priredilo posvet Mesto etike v družbi. Vsekakor pa je dogodkov, predvsem na glasbenem področju toliko, da marsikaterega ne gre spregledati. Tako v oddaji Svet kulture tudi o nastopu tenorista Placida Dominga na Ljubljana festivalu.
Novice: Poletna muzejska noč - O zgodovini spodnjega perila

Novice: Poletna muzejska noč - O zgodovini spodnjega perila

Tolminski muzej, 17. junij 2019 ― Tolminski muzej se vsakoletni slovenski muzejski akciji Poletna muzejska noč pridružuje že od samega začetka. Poleg brezplačnega obiska muzejskih razstav vedno ponudimo še dodaten program, s katerim skušamo na zabaven in poletno sproščen način predstaviti aktualne muzejske vsebine. Tema letošnje Poletne muzejske noči je bila povezana z vsebino gostujoče občasne razstave Druga koža, ki predstavlja zgodovino in razvoj spodnjega perila. ...
MOTHeremin 2.0 – Analogno elektronsko zvočilo za slepe in slabovidne

MOTHeremin 2.0 – Analogno elektronsko zvočilo za slepe in slabovidne

PIFcamp, 17. junij 2019 ― Ni naključje, da se prvi izmed letošnjih PIFcamp projektov MOTHeremin 2.0 ujema z grafično podobo letošnjega PIFcampa! MOTHeremin 2.0 je analogno elektronsko zvočilo za slepe in slabovidne za spoznavanje ogroženih metuljev Slovenije, avtorice Staše Guček. MOTHeremin, analogno elektronsko zvočilo, je nastalo v smaragdni reke dolini Soče med PIFcampom leta 2018, obkroženo z gozdovi, gorami in … Preberi več o MOTHeremin 2.0 – Analogno elektronsko zvočilo za slepe in slabovidne The post MOTHeremin 2.0 – Analogno elektronsko zvočilo za slepe in slabovidne appeared first on PIFcamp.
Organist Francois Henri Houbart

Organist Francois Henri Houbart

ARS Obiski kraljice, 17. junij 2019 ― Kot organist deluje v cerkvi sv. Magdalene v Parizu ter poučuje orgelsko igro na Orleanski glasbeni akademiji. Tokrat vam predstavljamo francoskega orgelskega poustvarjalca Francoisa Henrija Houbarta – kot organist deluje v cerkvi sv. Magdalene v Parizu ter poučuje orgelsko igro na Orleanski glasbeni akademiji. V njegovi izvedbi boste slišali dela skladatelja Louisa Vierna in lastne improvizacije.
Tantadruj in njegova slovenska čakra

Tantadruj in njegova slovenska čakra

Odzven, 17. junij 2019 ― Nova plošča ene redkih slovenskih skupin, ki vztraja na golih temeljih bardovstva, se upravičeno imenuje Vihar. Pa ne zaradi morebitne ujme, ki bi prepihala okolje, polno smeti, temveč zato, ker parkira v zatišju, v tisti viharni luknji, kjer se vetrovi v interakciji pomirijo sami s seboj.
Program Ars začenja akcijo za širšo prepoznavnost

Program Ars začenja akcijo za širšo prepoznavnost

Misli, 17. junij 2019 ― Program Ars, 3. program Radia Slovenija, je eden nosilnih programov nacionalnega radia. Posvečen je umetnosti in kulturi in je tudi največji producent umetniške radiofonije na Slovenskem. Ker pa po besedah odgovornega urednika Mateja Venierja ni dovolj prisoten v slovenski javnosti, danes začenjajo akcijo za njegovo širšo prepoznavnost.
»Ljudje hočejo videti samo malo smrti, ne preveč, ravno prav ...«

»Ljudje hočejo videti samo malo smrti, ne preveč, ravno prav ...«

Airbeletrina, 17. junij 2019 ― Peto romaneskno delo pisateljice Gabriele Babnik že s svojim naslovom Tri smrti (Beletrina 2019) aludira tako na notranjo strukturo kot tudi na samo vsebino knjige. Posnemajoč francosko pisateljico Marie N’Diaye in njen roman Tri močne ženske (Modrijan 2011), na katerega se z medbesedilnostjo, ki je tako značilna za pisanje Babnikove, delonavezuje, so Tri Smrti zasnovane kot triptih treh osrednjih protagonistk – Mame, Ide in Mirjam. Trije deli, ki na različne načine opisujejo življenja, zaznamovana s smrtjo bližnjih oseb, se časovno in p
še novic